Bayrak Direği

Bayrak Direği

Bayrak Direği

Ülkemizin her yerinden görünen gökyüzünde dalgalanan ay yıldız bayrağımız bulunmaktadır. Bayrağımızın dalgalanmasını sağlayan bayrak direği çeşitli özelliklere sahiptir. Özelikleri değişmektedir. Fakat bazı özellikleri sabit kalmalıdır ki kullanım açısından daha kolay olmalıdır. Ülkemizde üretimi yapılan çeşitli boyutlarda bayrak direkleri vardır. Ölçüler müşterinin doğrultusunda değişiklik göstermektedir.

Birden fazla özelliğe sahip olan bayrak direkleri müşterinin ihtiyacına göre değişik modellerde üretilebilmektedir. Ürün özelliklerinden en belirgin olanları paslanmaz, yıpranmaz ve aşınmaz oluşudur. Özellikler sayesinde sizin ihtiyacınızı uzun yıllar boyu karşılayacaktır.

Bayrak Direği Özellikleri

Üretimi ülkemizde yapılan bayrak direği en az 3 ila 22,5 metre arasındadır. Bayrak direklerinin uzun ömürlülüğü için paslanmaz çelik malzeme kullanılmaktadır. Bayrak direkleri montajlarından ankeraj sistemi ile çalışılmaktadır. Bayrak direklerinin montajında bölgenin rüzgar ve zemin özellikleri çok önemlidir. Rüzgar ve zemin özelliklerine göre malzemeler seçilerek montaj yapılır.

Bayrak direklerinde bulunan bayrakların zaman içerisinde rüzgar ve yağışlardan etkileneceği için bayrak değişimi yapmanız gerecektir. Bayrak değişimlerinin kolaylığı açısından bayrak direği yatar mekanizma ile kurulması size daha çok kolaylık sağlayacaktır. Sonradan bayrak değişimleri dışında montaj esnasında da oluşabilecek problemlere doğrudan müdahale imkanı sunacaktır. Yatar mekanizma sayesinde bayrak direği yatırılarak daha kolay şekilde çalışma imkanı sunar.

Özel mekanizmaya bağlı olan ip sonsuz döner ile tepe şapkasından geçerek bayrağın rahat bir şekilde hareket etmesine yardımcı olur. Özel mekanizma bayrak direği üzerine monte edilir. Paslanmaz gergisine ip sabitlenir. Bayrak direği üzerine yapılan bu sistem ile bayrağınız direğe dolanmadan dalgalanmasına sebep olur. Ülkemizde bazı yas günlerinde bayraklar yarıya indirilir. Yarıya indirme işleminde bayrak direğinin alt gövdesinde yer alan kollu mekanizma ile bayrağı kolaylıkla yarıya indirebilirsiniz.

Bayrak Direği Maliyetleri

Paslanmaz çelikten üretilen bayrak direği ile uzun süreli kullanabilirsiniz. Ayrıca paslanmaz çelikten olmasına rağmen maliyet konusunda da gayet ekonomiktir. Müşterinin isteğine göre farklı boyutlarda üretim imkanı olan bayrak direkleri uzun süreli kullanılacağı için gayet uygun olacaktır. Paslanmaz çelikten üretilen bayrak direkleri sizin için hem güvenilir hem de sağlam olacaktır.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir